Wet open overheid (Woo)
De Wet open overheid (Woo) geeft jou het recht op informatie van de overheid. Deze wet maakt het mogelijk om informatie uit documenten op te vragen. Zo kun je beter begrijpen wat de overheid doet en waarom.
Wil je informatie over het beleid van de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid opvragen en is deze informatie nog niet openbaar? Dan kun je een Woo-verzoek indienen.
Vroeger deed je dit via de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). Deze wet bestaat niet meer. Sinds 1 mei 2022 gebruik je de Woo voor deze verzoeken. Dit is een verplichte route die is aangewezen namens het bestuur van de VRGZ.
Woo-verzoek indienen
In jouw verzoek moet in ieder geval het volgende staan:
- Aanduiding of verwijzing naar Woo.
- Je naam, adres, postcode en woonplaats.
- Telefoonnummer of e-mailadres om contact met jou te kunnen opnemen.
- Het onderwerp en de periode waarover jouw verzoek gaat.
- Welke documenten je wilt ontvangen.
Vragen? Stuur een mail naar info@vrgz.nl.
Zoeken naar informatie
Weet je niet in welke documenten de informatie staat die je zoekt? Geef dan het onderwerp en beschrijf zo duidelijk mogelijk welke informatie je wilt ontvangen.
De informatie moet ergens zijn vastgelegd, bijvoorbeeld op papier, een foto, een e-mail of een digitaal bestand. Het moet gaan om publieke informatie. Dit betekent dat de informatie te maken heeft met wat de overheid doet of hoe de overheid werkt.
Per post
Veiligheidsregio Gelderland-Zuid
Postbus 1120
6501 BC Nijmegen
Digitaal
Of je kan jouw verzoek mailen naar: info@vrgz.nl.
Behandeling van het woo-verzoek
- Je krijgt een ontvangstbevestiging.
- Als je verzoek te algemeen is, vragen we je om het duidelijker te maken.
- Binnen 4 weken krijg je bericht over jouw verzoek. Deze termijn kan met 2 weken worden verlengd. Hierover krijg je schriftelijk uitleg.
- We overleggen met je als het om een heel uitgebreid verzoek gaat.
- Als er andere betrokken zijn, kan de procedure langer duren omdat zij de mogelijkheid krijgen om hun mening te geven.
Wordt jouw verzoek toegewezen?
Dan kan de informatie op verschillende manieren aan je worden verstrekt. Denk aan een kopie van een document, een samenvatting of uittreksel van een document. Ook kun je worden uitgenodigd om de documenten te komen inzien.
Wordt jouw verzoek afgewezen?
Dan kun je binnen 6 weken na de bekendmaking van het besluit bezwaar maken. Hoe en waar je dat kunt doen, lees je in de brief die je ontvangt als reactie op jouw verzoek.
Goed om te weten is dat de informatie die je krijgt, openbaar wordt voor iedereen. In de toekomst zal de VRGZ die informatie op de website of op een andere manier voor iedereen openbaar maken.
